Радио Милева

(ФОТО) Карлеуша тешко се носи со копии, а нашата фолкерка ја ископира целосно во овој бел комбинезон!

(ФОТО) Карлеуша тешко се носи со копии, а нашата фолкерка ја ископира целосно во овој бел комбинезон!

Српската поп-дива Јелена Карлеуша не ретко е на тапет во српските медиуми дека носи „фејк“ гардероба, но таа речиси ги игнорира злите јазици.

Дека не штеди да потроши на скапо парче гардероба, неодамна покажа со тоа што беше специјална гостинка на Донатела Версаче на модната недела во Милано, место кое не може да го добијат дури и некои познати.

Но, Јелена ги има симпатиите на светски влијателните личности во модата, од Донатела, па до Ким Кардашијан, а пак симпатиите во регионот ги има и кај нас, најчето од пејачките кои често се инспирираат од неа и нејзиниот изглед.

Аако неодамна Елена Велевска беше спомената дека потсетува на српската ѕвезда, овојпат нема забоиколување дека фолк пејачката Сани посака целосно да изгледа како Карлеуша.

Споредбата на овој бел комбинезон го покажува тоа евидентно.