Радио Милева

(ФОТО) Ги симна прерамките од бикинито во кадар од птичја перспектива: Македонската докторка и пејачка го распосла сексапилот на плажа

(ФОТО) Ги симна прерамките од бикинито во кадар од птичја перспектива: Македонската докторка и пејачка го распосла сексапилот на плажа

Пред речсии две недели познатата македонска поп-пејачка, а од пред извесен период официјално и докторка, стана реализирана жена и на брачно поле.

Симона Поповска сега реши да си посвети време само на себе, па како родена Охриѓанка не пропушта топлото време да го помине на плажа.

Тој момент реши да го сподели со своите следбеници на кусите Инстаграм приказни, каде од птичја перспектива го покажа својот сексапил во црноп бело бикини.

Освен тренди моделот на костим за капење, нашата секси докторка избрала и ултра модерен и актуелен модел на очила за сонце кои периодов ги носат повеќето познати.

Одморот и релаксацијата по многуте свадбени обврски е добредојден, па и за Симона која веднаш се распосла на жешкиот песок под силното сонце.