Радио Милева

Филмска животна приказна на Весна Џогани: Од девојче во сиропиталиште до позната пејачка

Филмска животна приказна на Весна Џогани: Од девојче во сиропиталиште до позната пејачка

Весна Џогани денес важи за популарна пејачка, но пред да стане славна имала тешко детство.

Мајката на Весна Џогани останала бремена, а немала никаква поддршка од нејзиниот партнер.

Кога Весна наполнила една година нејзината мајка Сретана немала доволно финансии и била принудена да ја остави во сиропиталиште.

По кратко време, пејачката била посвоена од едно семејство, а Весна го одржувала контактот со нејзината мајка.

 

View this post on Instagram

 

@groomroombeograd Hvala !!!!! Mnogo je važno ko stilizuje, šiša naše ljubimce. Uvek najbolji @groomroombeograd ♥️♥️♥️

A post shared by Djordje Djogani (@djoganivesna) on


Подоцна како тинејџерка се вклучила во групата „Џогани Фантастико“. Џоле и Весна се заљубиле, се венчале и имаат две деца:синот Адријан и ќерката Лаура.

Иако сега има доволни пари за да ангажира жени кои ќе и помогнат дома, Весна вели дека не сака и дека потполно е посветена на семејството.

 

View this post on Instagram

 

@natasa_makeup

A post shared by Djordje Djogani (@djoganivesna) on

„Немам дадилки и куќни помошнички, немам никаква помош бидејќи постигнувам сама. Сфатив дека ми пречи кога некој ќе се врти низ куќата. Поточно, се тоа е рутина. Ти се одлучил на одговорност каков што е бракот и на одгледување деца, а Џоле ми помага“ вели Весна за „Блиц“.