Радио Милева
Подготвени за празниците

Филип Живојиновиќ со синот во прегратка ја откри својата новогодишна желба (фото)

Филип Живојиновиќ со синот во прегратка ја откри својата новогодишна желба (фото)
фото:филип живојиновиќ/инстаграм принтскрин

Филип Живојиновиќ многу ретко објавува фотографии од неговиот приватен живот, а во тоа го поддржува неговата сопруга Александра Пријовиќ.

Како и да е, бидејќи е време на новогодишна еуфорија, и бидејќи веќе некое време сè е во знакот на Нова Година во нивниот дом со, синот на Боба Живојиновиќ реши да ги израдува фановите.

Прекрасната фотографија, направена во семејната куќа, ги воодушеви сите следбеници на Филип.

– Сè што сакам за празниците сте вие – напиша сопругот на пејачката Александра Пријовиќ, кој го зема малиот Александар во раце додека е во друштво на неговата мајка Зорица.

Новото милениче, кучето Маша, е омилено друштво на Александар, а следбениците со ентузијазам коментираат колку е прекрасно што Александра и Филип го воспитуваат својот син да негуваат љeубов кон животните, па така и новиот член е дел од симпатичната семејна фотографија.

Инаку, домот на Александра Пријовиќ ја доби енергијата на празникот, елката е украсена, огништето во позадина гори и сè е во знакот на празниците кои полека пристигнуваат.

Останати вести од Радио Милева