Радио Милева

Филип Пецовски воодушеви во музичкото шоу, а сега го прашаа кога ја изгубил невиноста – ова е неговиот одговор

Филип Пецовски воодушеви во музичкото шоу, а сега го прашаа кога ја изгубил невиноста – ова е неговиот одговор
фото: Принтскрин/инстаграм

Филип Пецовски со појавување на сцената на „Гранд“ со својата харизма ја воодушеви публиката, но и жирито.

Во музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“ тој за свој ментор ја одбра Јелена Карлеуша.

Досега Карлеуша неколку пати истакна дека тој ќе биде голема ѕвезда и дека е роден за на сцена.

Филип во интервју за естрадниот магазин „Бектејџ“ одговараше на инересни и интимни прашања.

фото: Принтскрин/јутуб/бекстејџ

Дали веруваш во љубов после неверство?

„Не, нема шанси. Мислам дека не може. Кога ќе дојде нова караница, мислам и најситната каринца, пак би дошло до “еј ти ова, еј ти она“.

Кога ја изгуби својата невиност?

„Знаеш што сум сфатил? Сум сфатил дека машко…знаеш кај нас има една поговорка: „ќути си….“.Знаеш сум сфатил колку што си потаинствен, толку повеќе те бараат, еве ќе останеме воздржани“ вели Пецовски.

фото: Принтскрин/јутуб/бекстејџ

Начудно место на кое си имал секс?

„Јас избегнувам на отоврено, ги слушам советите од баба ми, не е убаво да си на промаја. Сум немал некои чудни места“ одговори Филип.

фото: Принтскрин/јутуб/бекстејџ

На прашањето да одбере меѓу Јелена Карлеуша и Цеца Ражнатовиќ, Филип одговори:

„Прво, Цеца не ја знам, за да знам каква личност е. Со Карлеуша работам овие месеци и мислам дека си одговараме карактерно“.

Секс на една вечер?

„Мене би ми одговарало, ама доколку барам личност за посериозна врска, тука би се размислил. Сакам некој женски став, со овие старлети се ми е преплавено, и Балканот, и светов и Скопје се преплавени со евтини девојки. Мислам дека треба да се запрашат и да сфатат наш машките не привлекува женски став“.

Како Филип ќе се претстави во следниот круг останува да видиме.

Останати вести од Радио Милева