Радио Милева

Филип Божиновски со прва фотографија од ќеркичката го честиташе роденденот на сопругата

Филип Божиновски со прва фотографија од ќеркичката го честиташе роденденот на сопругата
фото: принтскрин/инстаграм

Македонскиот пејач Филип Божиновски и неговата сопруга Сања на крајот на август  се реалзирираа во улогата на родители.

Имено, нивното семејство се прошири за нов член, а парот стана родители на ќерка.

Радосните вести на социјалните мрежи ги објави среќниот татко кој истакна дека еден ден пред неговиот роденден добил ќерка за која го одбра името Софија.

Меѓутоа, сега сопругата на Божиновски славеше роденден. По тој повод, пејачот објави фотографија со својата ќеркичка и сопругата и на тој начин и го честиташе роденденот.

фото: принтскрин/инстаграм

Инаку, Филип и Сања беа 12 години во врска и се две години во брак.

Останати вести од Радио Милева