Радио Милева

Фатени на Миконос: Овој турски милионер е новото момче на Адријана Лима

Фатени на Миконос: Овој турски милионер е новото момче на Адријана Лима
фото: женаблиц

Бразилската манекенка Адријана Лима е фатена како ужива на Миконос со нејзиното ново момче.

Фотографиите покажуваат дека меѓу Адријана Лима и познатиот маж има нешто повеќе од пријателство,а станува збор за турскиот бизнисмен Емир Ујар.

фото: Принтскрин/инстаграм

Ујар чие богатство се проценува на 250 милиони долари често е виден во друштво на згодни жени.

Емир е роден 1982 година. Тој е потпретседател на компанијата “Permak Holdings Permak” .  Се образувал во Германија, а на факултетот во Калифорнија завршил мастер студии по економија.

За потсетување, Лима претходно беше во врска со турскиот писател Метин Хара.

Останати вести од Радио Милева