Радио Милева
Ги остави во молк

Фановите со милион прашалници по објавената фотографија: Дали се сврши Џејла Рамовиќ? (фото)

Фановите со милион прашалници по објавената фотографија: Дали се сврши Џејла Рамовиќ? (фото)
фото:џејла рамовиќ/инстаграм принтскрин

Љубовниот живот на Џејла Рамовиќ е голема непозната за секој што ја следи нејзината работа и ја сака нејзината музика, но се чини дека претстои голема промена.

Џејла Рамовиќ е млада пејачка која вртоглаво напредува кон самиот врв на сцената, но нејзиниот љубовен живот сепак е мистерија, бидејќи никогаш не потврди дека е за вљубена.

Со регионалниот хит „Руини“, младата надеж ја оправда довербата на сите членови на жирито кои гласаа за неа да победи на музичкиот натпревар „Гранд sвезди“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by DZEJLA RAMOVIC (@dzejlaramovic)

Таа сака да го задржи приватниот живот за себе „со сите сили“, иако медиумите се обидуваат барем малку да ѕирнат во него.

Иако Џејла на крајот на минатата година ексклузивно изјави за „Стори“ дека не е време за љубов, можеби ситуацијата е променета затоа што на „Инстаграм“ се појави фотографија која, можеби, го открива нејзиниот љубовен статус.

Таа со своето куче позираше, а прстен кој изгледаше како свршенички прстен свети на раката.

Иако оваа фотографија предизвика лавина коментари со прашања за тоа дали убавата пејачка се сврши, таа не реагираше. Дали ова е само случајност што таа сака да носи прстени на тој прст, ќе дознаеме наскоро.

Останати вести од Радио Милева