Радио Милева

Фановите не престануваат да коментираат: Нина Бадриќ воодушеви со новата модна комбинација

Фановите не престануваат да коментираат: Нина Бадриќ воодушеви со новата модна комбинација

Хрватската поп пејачка Нина Бадриќ важи за една од најдобирте пејачки во регионот.

Позната е по тоа што својата кариера не ја градеше на скандали и голотии. Така, Бадриќ често може да ја видиме во елегантни модни комбинации, а важи за една од најдобрите стилизирани жени.

Пејачката одржа два концерти во Загреб, а на вториот привлече внимание со својот стајлинг.

Таа не е позната по тоа дека ги истакнува атрибутите, а сега поради провокативниот фустан предизвика многу коментари.

Пејачката имаше висок шлиц, а фановите коментираа дека често треба да носи вакви креации.

 

View this post on Instagram

 

Lisinski sinoc 💖🙏🏻🙌🏻 @alanhrzica #cipele ❤️ #zagreb

A post shared by Nina Badric (@badrich) on