Радио Милева

Фан и порача на Селма Хаек дека користи премногу ботокос, а еве ја нејзината реакција

Фан и порача на Селма Хаек дека користи премногу ботокос, а еве ја нејзината реакција
фото: тањуг/ап

Актерката Селма Хаек со својот изглед воодушевува и во шестата деценија од животот. Холивудската ѕвезда објави фотографија на која позира покрај палма, а во прв план е нејзиното лице.

„Ветер, воздух“, напиша актерката како објаснување на фотографијата.

Под фотографијата се нижеа многу коментари, а фановите и порачаа дека изгледа фантастично.

фото: Инстаграм

Меѓутоа, еден фан мисли дека Хаек користи премногу ботокос.

„Премногу ботокс, не е потребно Селма“ напиша еден обожавател.

фото: Инстаграм

Хаек на културен начин му одговори:

„Немам ботокс, но ти благодарам на советот бидејќи почнав да размислувам дека е време за тоа“ одговори актерката.

Останати вести од Радио Милева