Радио Милева

Еве што вели семејството на идната снаа на Лепа Брена за зетот

Еве што вели семејството на идната снаа на Лепа Брена за зетот
фото: стефан стојановиќ

Бидејќи првпат се огласи Будимир, таткото на Сандра Миљковиќ, девојката на Виктор Живојиновиќ кој истакна дека не го познава зетот, но е многу горд на него, сега тоа го направи и неговата снаа Велимирка.

Сопругата на братот на Будимир го прокоментира парот и снаата на Брена.

„Сандра неодамна беше тука, таа е прекрасно дете. Навистина е посветена на семејството. Иако се уште го завршува образованието, има свои обврски, секогаш кога ќе дојде тука ги засукува ракавите и прва е за работа“ вели Велимирка и додава:

„Зетот се уште не сум го запознала. Можеби има свои обврски во Белград, а можеби се срами да дојде. Тие двајца најдобро знаат што е најдобро за нивната врска и кога семејствата треба да се запознаат“ вели таа за „Свет“.

фото: ата имагес

„Не е тоа што се мои, но навистина се вредни, чесни. Завршија со бербата на малини, сега работат на капините. Навистина се чесно семејство. Леле, ако Брена ни стане дел од семејството, тоа ќе биде преубаво“, вели Велимирка.

„Досега нашето не беше познато, но сега ќе зборува за него благодарние на Сандра и нејзината врска со Виктор. Ја им ја посакувам целата среќа на светот, но доколку има свадба следната година ќе тоа ќе биде случување за нашиот крај“ вели Велимирка.

фото: стефан стојановиќви

Потсетуваме, Виктор Живојиновиќ неодамна истакна дека следната година планира да направи свадба со Сандра.

Останати вести од Радио Милева