Радио Милева

Еве што работела Емина Јаховиќ во родниот крај пред да стане позната

Еве што работела Емина Јаховиќ во родниот крај пред да стане позната
Foto: Alo!/Dejan Briza

Фолк пејачката Елма Синановиќ неодамна пееше пред белградската публика, а пред настапот за телевизија „Пинк“ зборуваше за својата колешка Емина Јаховиќ.

Со оглед на тоа дека двете потекнуваат од Нови Пазар, кој подобро ќе знае за тајните на Емина од Елма, која пред камерите на емисијата „Ексклузивно“ откри со што се занимавала Емина пред да стане позната пејачка.

foto:printscreen/youtube

С ешушка по Нови Пазар дека Емина работела во телевизијата на Елма пред 20-тина години како водителка на временска прогноза, а пејачката овој трач го потврди.

-Не можам да се сетам, но мислам дека тоа е точно. Јас имав телевизија пред 20 години, потоа со сопругот дадовме да ја водат други луѓе, изјавува Синановиќ.