Радио Милева

Еве што престана да прави Сека Алексиќ во текот на втората бременост

Еве што престана да прави Сека Алексиќ во текот на втората бременост
фото: принтскрин/инстаграм

Сека Алексиќ и нејзиниот сопруг Вељко го очекуваат нивното второ дете.

Неодамна, пејачката откри дека повторно очекува момче, а одлучи синот да се вика синот Исак.

Пејачката откри дека нејзиниот син Јаков се радува што наскоро ќе добие братче.

фото: Принтскрин/инстаграм/секаалексиќ

„Тој многу се радува. Често го бакнува мојот стомак. Со нетрпение го очекува братот“ вели Сека за „Хело“ и додава:

„Јас сум активна трудница и мислам дека бременоста не е болест. Доколку жените нема компликации, треба нормално да живее. Најубаво се чувствувам кога нешто правам. Единствено нешто што престанав да правам е да не тренирам“  откри пејачката која пред бремноста беше активна во теретана.

фото: Принтскрин/инстаграм/секаалексиќ

Инаку, Сека и Вељко деновиве прославија 9 години брак и 10 годни љубов, а по тој повод таа на социјалните мржеи објави фотографија од венчавката, а во описот на истата напиша:

„Мажот и жената треба да бидат како раце и очи. Кога раката боли, очите плачат. Денес ни е 9 години брак и 10 години љубов. Во животот тешко е да се најде сродна душа, но кога ќе ја најдеш ја имаш за цел живот. Фала му на Бог што те имам, на нашите дечиња и љубовта која ми ја даваш“ напиша Алексиќ.

фото: Принтскрин/инстаграм/сека алексиќ