Радио Милева
капа за наследникот

Еве каков подарок доби малиот Арчи од Меган и Хари за новодишните празници

Еве каков подарок доби малиот Арчи од Меган и Хари за новодишните празници
фото: Профимедиа

Синот на принцот Хари и Меган Маркл, едно и пол годишниот Арчи го прослави својот втор Божиќ од неговото раѓање, а магазинот „New idea“ тврди дека тој добил прекрасна зимска капа од неговите родители.

Имено, компанијата Make Give Live се води според хуманитарни принципи во својот бизнис и за секое купено капаче тие донираат уште по едно бесплатно на социјално загрозени семејства.

Хари и Меган донираа 100 капи на име Арчи, а 100 беа донирани од компанијата, кои им се заблагодарија за хуманиот потег.

Останати вести од Радио Милева