Радио Милева

Еве што изјави турскиот актер Бурак Озчивит по гласините дека ќе добие црногорско државјанство

Еве што изјави турскиот актер Бурак Озчивит по гласините дека ќе добие црногорско државјанство

Брачната двојка Бурак Озчивит и Фахрие Евџан се видени од страна на новинарите како излегуваат од ресторан во Истанбул. Двојката по вечерата одговорија на неколку прашања од новинарите. Деновиве се пишуваше дека Бурак може ќе стане државјанин на Црна Горе.

Наводно претседателката на Врховниот сум на Црна Гора, Весна Меденица, како голем фан на актерот, му понудила двојно државјанство.  На ваквите пишувања Бурак одговорил:

A post shared by Burak Özçivit (@burakozcivit) on

-Ма не, нема ништо такво, изјавил актерот.

Исто така се појавија вести дека соседите на актерот се жалеле на големиот број негови автомобили, кои прават гужва и врева во соседството.

Брурак и ова го демантираше велејќи дека нема проблем по тоа прашање.