Радио Милева

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Шехерезад која исто така е актерка (фото)

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Шехерезад која исто така е актерка (фото)
фото:бергузар корел/инстаграм

Популарната турска актерка и пејачка  Бергузар Корел или попозната како Шехерезад од серијата „1001 ноќ“, неодамна стана мајка по вторпат и доби уште еден син во бракот со актерот Халит Ергенч.

Убавата актерка е доста активна на социјалните мрежи, а фановите и папараците ја следат во чекор.

 

View this post on Instagram

 

süs püs kahkaha çek kanka!

A post shared by Berguzar Korel (@berguzarkorel) on

Таа и нејзиниот сопруг, секогаш се расположени за фотографирање и дружба со фановите, па затоа не е тешко да се пронајдат приватни фотографии од нив.

фото:инстаграм/принтскрин

Она што е помалку познато е дека талентот за глума на Бергузар и е во гените, односно и нејзините родители се актери, татко и Тању Корел и нејзината мајка Хулја Дарка.

фото:инстаграм/принтскрин

Од објавените фотографии јасно се гледа од кого ја наследила убавината оваа славна турска актерка, но и умешноста и харизмата пред камерите.

Останати вести од Радио Милева