Радио Милева

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Анџелина Џоли која почина од рак (фото)

Еве од кого ја наследила убавината: Вака изгледа мајката на Анџелина Џоли која почина од рак (фото)
фото:инсатграм

По повод денот на мајките, славната холивудска актерка Анџелина Џоли на својот Инстаграм профил објави ретро фотографии со својата мајка Маршелин Бертранд.

На фотографиите може да се види и како таа изгледала во младоста кога Анџелина и нејзиниот брат биле малечки. Џоли наследила многу од убавината на мајка си за која во описот на објавата напиша:

фото:инсатграм/анџелина џоли

-Мајка ми ме носеше на секоја аудиција, можеше да чека во автомобилот со часови, секогаш правеше да се чувствувам многу добро, не беше најдобриот критичар, бидејќи немаше ништо нељубезно да каже, но секогаш ми даваше љубов и самодоверба –пишува Џоли.

фото:инсатграм/анџелина џоли

Инаку, актерката и режисерка Анџелина Џоли ја загуби мајка си Маршелин Бертранд во 2007 година како резултат на рак на јајниците. Бертранд имаше 56 години кога почина и за жал не успеа да ги запознае сите деца на својата ќерка.

фото:инсатграм/анџелина џоли

„Таа беше многу мека, но можеше планини да премести за своите деца. Тоа се квалитети на кои им се воодушевувам кај една жена: таа мешавина на мекост и сила“, изјави во една прилика за магазинот „Мери Клер“.

Останати вести од Радио Милева