Радио Милева

Еве од кого ја наследила убавината: По бурниот период со Бредли Купер, Ирина Шајк на одмор со мајка си (фото)

Еве од кого ја наследила убавината: По бурниот период со Бредли Купер, Ирина Шајк на одмор со мајка си (фото)
фото:инстаграм

Руската манекенка Ирина Шајк остави тежок период поради раскинувањето со холивудскиот актер Бредли Купер и повторно ужива во секојдневните радости.

Поголемиот дел од времето го поминува со нејзината ќерка Леа и нејзината мајка Олга.

Така, двете одвоија време за себе и вечераа на морскиот брег, а убавата Русинка се пофали со заедничката фотографија на Инстаграм.

фото:инстаграм

Ирина е многу приврзана кон мајка си која ги одгледала Ирина и нејзината сестра во сиромаштија.

Таа беше наставничка по музика, а нејзиниот сопруг рудар починал кога Ирина имаше само 14 години, кога беше манекенка.

фото:инстаграм

Сепак, нивната среќа се насмевна кога Ирина ја забележа агент од модна агенција и оттгаш животот им се приомени.