Радио Милева

Еве на што Лепа Брена ги троши своите милиони

Еве на што Лепа Брена ги троши своите милиони
фото: Дејан Бриза/ало

Лепа Брена важи за една од најголемите sвезди на нашите простори. Таа има кариера повеќе од три децении, па не е изненадувачки од каде доби има многу пари.

Брена живее со нејзиниот сопруг Боба

Живојиновиќ и синот Виктор во луксузна куќа на Бежанијска коса.

Куќата има неколку дневни соби и спални соби чиј ентериер е опремен со луксузен и скап мебел.

И, кога сакаат да се релаксираат, Живојиновиќ одат во посебен дел од куќата, наменет за релаксација и дружење.

Се пишуваше дека пред две години ја ставиле куќата на продажба за наводно 2 милиони евра.

Покрај куќата во Белград, Брена и Боба купија и стан во луксузна зграда чиј квадратен метар чини над 4 илјади евра. Тие се нарекуваат кралски апартмани и се наоѓаат во центарот на Будва.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Медиумите исто така напишаа дека Брена искеширала над половина милион евра за купување на два стана за Виктор, кои се наоѓаат во Нов Белград и еден за неа и за Боба, кој е во луксузниот дел на главниот град „Белград на вода“.

Куќата на Лепа Брена во Мајами вреди скоро милион евра, се наоѓа во луксузниот дел на Мајами и одржувањето чини цело богатство.

Сето тоа е сосема логично со оглед на тоа што Брена и Саша заработија скоро милијарда евра од „Гранд“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Брена купила парцела на Фрушка Гора, каде планира да изгради луксузен станбен комплекс.

Пејачката и нејзиниот сопруг поседуваат огромен возен парк. Секој од автомобилите има своја намена. Тие поседуваат БМВ, два џипа Мерцедес, Мејбах, а таа му дала на синот Стефан Порше Панамера да го има кога ќе му потреба.

Познато е дека тие сакаат да патуваат, па затоа трошат вистинско богатство на патувања.

Брена го почести целото семејство на луксузен одмор во Дубаи, каде хотелите чинеа цело богатство.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Lepa Brena (@lepabrenaa) on

Тие се сопственици и на јахта која се наоѓа на хрватскиот брег. Тие планираат да ја продадат својата јахта и да купат друга која чини 6 милиони евра.

Боба за роденденот на сопругата и подари микрофон вреден 30.000 евра.

Брена и Боба важат за одлични работохоличари, па затоа не е изненадувачки што тие имаат толкаво богатство.

Останати вести од Радио Милева