Радио Милева

Еве на кој начин комуницираат Северина и Милан Поповиќ по судската одлука

Еве на кој начин комуницираат Северина и Милан Поповиќ по судската одлука
фото: ата имагес

Пејачката Северина Којиќ го изгуби спорот со нејзиниот поранешен сопруг Милан Поповиќ  во врска за старателството на синот Александар.

Хрватскиот суд на 28 номеври донесе привремена одлука во која се наведува дека Северина и нејзиниот поранешен сопруг се заеднички старатели на детето. Пејачката откри дека не е наведена адрсата каде ќе живее синот.

фото: Инстаграм

„Во  одлуката не пишува каде треба да живее синот. Милан мора да биде на Кипар бидејќи таму плаќа данок, но тоа не му е важно на судот“ вели хрватската пејачка.

Милан истакна дека со синот ќе живее во Загреб, а исто така ги демантираше пишуивањата дека на синот направил српски пасош.

Фото: Зарко Пасик/Пиксел

Северина откри дека со Милан комуницра преку мејлови, исто како и претходно кога била донесена одлуката, а бизнисменот инсистирал уште истата вечер да го однесе Александар на неговата адреса.

Останати вести од Радио Милева