Радио Милева
поевтино од првото породување

Еве колку Меган Маркл искешира за породувањето на ќерката!

Еве колку Меган Маркл искешира за породувањето на ќерката!
фото: профимедиа

Војвотката Меган Маркл и принцот Хари ја објавија среќната вест во неделата. Родено е нивното мало девојче, наречено Лилибет „Лили“ Дијана Маунтбатен-Виндзор.

Јавноста беше изненадена од фактот што парот два дена ја криеше веста за раѓањето, што, меѓу другото, ги крши обичаите на кралското семејство.

фото: профимедиа

Поранешната актерка роди девојче во болницата Санта Барбара, една од најпознатите, но и најстарите болници во областа.

Оваа болница е оддалечена само десетина минути со автомобил од домот на славната двојка, па тоа е една од причините зошто тие ја одбрале токму оваа болница.

Според извештаите на странските медиуми, породувањето е многу пати поевтино од породувањето од пред две години, кога Меган го роди наследникот на Арчи.

фото: профимедиа

Според пишувањата на британските медиуми, природното породување во болницата чини 11 000 евра, а породувањето со царски рез е 23 000 евра.

Странските медиуми пишуваат и за тоа како жените во оваа болница се чувствуваат како да се на годишен одмор.

Во секоја соба има WiFi, телевизија и идните мајки можат да нарачаат храна од менито што се служи во собата во кое било време од денот. Во болниците има и удобни софи за татковци кои доаѓаат да ги придружуваат своите партнерки.

Останати вести од Радио Милева