Радио Милева

Еве која е Вила Пајкиќ, ќерката на Исидора Бјелица!

Еве која е Вила Пајкиќ, ќерката на Исидора Бјелица!
фото: Instagram

Авторката Исидора Бјелица почина на 52 години откако во 2012 година и беше дијагностициран рак.

Таа зад себе го остави сопругот Небојша Пајкиќ, синот Лав и ќерката Вила Пајкиќ.

И додека Лав многумина го познаваат како водител на емисијата „Контравизија“ на Пинк, ќерката на Исидора е мистерија за јавноста.

Вила во јануари оваа година го прослави својот 18ти роденден, а неколку месеци пред тоа се запишала на факултет како бруцош.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @vilapajkic on

Иако нема официјални податоци за нејзините студии, се претпоставува дека ги следела своите тинејџерски соништа и се запилаша нешто што има врска со дизајн и фотографија.

Освен тоа, ќерката на Исидора и Небојша е сосема обична тинејџерка. Многумина тврдат дека нејзиниот стил потсетува на Били Ајлиш.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @vilapajkic on

Вила досега беше фотографирана од страна на професионални фотографии за насловните страници на кои се најде нејзината мајка, но и нејзиниот брат Лав.

На почетокот на оваа година кога го прослави полнолетството, Исидора и упати емотивна порака преку социјлните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

Srecan rodjendan mama volim te???

A post shared by @ vilapajkic on

„Мила моја туфинице, среќен ти роденден со желба Божјиот благослов секогаш да те следи. Знаеш колку ме боли што последните четири години ги помина по болници во страв и грижа. Додека другите девојки мирно спијаа, ти со ноќи ја чуваше својата мајка. Додека другите девојки одеа на спорт, ти со часови седеше на хемотерапија, но мила моја низ сите тие маки научивме многу повеќе за љубовта“ напиша Исидора.

Вила не е толку активна на социјалните мрежи, а ја следат неколку илјади луѓе.

Останати вести од Радио Милева