Радио Милева

Eве кој пејач ќе го замени Аца Лукас во „Ѕвездите на Гранд“

Eве кој пејач ќе го замени Аца Лукас во „Ѕвездите на Гранд“

Наскоро започнува новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“, а српските медиуми пренесуваат дека Аца Лукас нема повеќе да биде дел од жирито.

Џорџе Николиќ, познат под уметничкото име Џорџе Давид ќе биде нов член на жирито.

Рокерот ќе го замени Аца Лука, па заедно со Ана Бекута, Јелена Карлеуша, Марија Шерифовиќ, Драган Стојковиќ Босанац и Вики Миљковиќ ќе ги оценува кандидатите.

Како што пренесува Курир, Саша Поповиќ на овој потег се одлучи затоа што сака на гледачите да им подготви нешто невидено во „Ѕвездите на Гранд“:

фото: курир.рс

„Не е чудно што „Ѕвездите на Гранд“ е едно од најпопуларните музички шоу во регионот, а Саша Поповиќ и неговиот тим секогаш имаат новитети. Откако Аца Лукас си замина од жирито, Поповиќ имаше тешка задача и да му најде достојна замена, а сега верува дека успеа во тоа. Исто така, кога наместо Зорица Брунцлиќ ја ангажираше Јелена Карлеуша, изјави близок пријател на Поповиќ.