Радио Милева
мамо, се случи...

Еве кој(а) кога на српската естрада ја изгубил(а) невиноста: Цеца чекала да стане полнолетна за првиот секс, а син и Вељко „сефте“ направил на 12 години… во машко WC! (ФОТО)

Еве кој(а) кога на српската естрада ја изгубил(а) невиноста: Цеца чекала да стане полнолетна за првиот секс, а син и Вељко „сефте“ направил на 12 години… во машко WC! (ФОТО)

Познатите личности на српската естрада отворено  зборуваа  во јавноста за нивните први сексуални искуства.

Големата фолк sвезда  во некогашна Југославија, Весна Змијанац ја изгубила својата невиност во средното училиште со наставникот по математика.

„Јас го имав својот прва сексуален однос со наставникот по математика, мојата тајна љубов, на кого мислев и кога одев кај мајка ми во Виена, а потоа едвај чекав да видам, откако  ќе се вратев“, откри Весна во една пригода.

„Губењето невиност е трауматско искуство, затоа што тогаш завршувате една  животна фаза и започнувате друга. За мене беше убаво за прв пат, а јас ја изгубив невиноста на 16-годишна возраст. Бев толку за вљубена во тоа момче што само сакав да му се дадам целата.  Тогаш долната граница беше 16 години и морам да кажам дека едвај чекав да ги наполнам за да уживам во тоа“, ќе изјави Сузана Манчиќ.

Цеца Ражнатовиќ чекала да стане полнолетна, возрасна личност па дури потоа да ја изгуби невиноста.

„Ја изгубив невиноста на возраст од 18 и пол години. Од оваа временска дистанца, тоа беше убаво искуство кое е останато во мојата меморија“, рече пред неколку години балканската фолк sвезда.

Нејзиниот син пак,  боксерот Вељко Ражнатовиќ пред неколку години во емисијата „Амиџи шоу“ откри на колку години ја изгуби невиноста и како се сеќава на тоа искуство.

“Не беше убаво искуство, зашто беше повеќе трауматично. Имав 12-13 години, а таа беше малку постара и имаше 16 години. Тоа се случи во машкиот тоалет… Веднаш после тоа ја повикав мајка ми на мобилен и реков: „Мамо, ете и тоа се случи“ – раскажа тогаш Вељко Ражнатовиќ.

Останати вести од Радио Милева