Радио Милева
славеничка семејна хармонија

Еве каков подарок доби Брена од својот сопруг за 60-иот роденден и колку тој го чинеше Боба? (ФОТО)

Еве каков подарок доби Брена од својот сопруг  за 60-иот роденден и колку тој го чинеше Боба? (ФОТО)

Лепа Брена го прослави својот 60-ти роденден со семејството и најблиските пријатели.

Иако Брена планирала сама да подготвува ручек  дома и да ги покани само нејзините синови и снаи, Боба имал поинаков план. Тој организирал прослава во нивниот ресторан, каде поканил десеттина свои најблиски пријатели.

 

Сам подготвил морска храна во која сите уживале! По вечерата им сервирал чоколадна торта, а сите на Брена најмногу и посакле добро здравје. Веднаш по тортата следувало изненадување.

Боба и пришол на Брена и и’ подарил скапоцен прстен! Се слуша дека го платил дури 10.000 евра. Брена потоа танцувала со Боба и тие се однесувале како тазе заљeубени тинејџери.

 

Меѓу најсреќните гости била нејзината снаа Александра Пријовиќ. Таа и нејзиниот сопруг Филип пееле и танцуваа со славеничката, додека помалиот син Виктор, цело време седел покрај неговата девојка Сандра Миљаковиќ.

Останати вести од Радио Милева