Радио Милева

Еве како српските медуми денес го опишуваат изгледот на Боки 13

Еве како српските медуми денес го опишуваат изгледот на Боки 13
фото:србија данас

Српските медиуми не го заборавија Боки 13 од времето кога беше учесник во реалното шоу „Големиот брат“.

Иако одамна не се занимава со естрада, медиумите во регионот го опишуваат како пејач кој целосно го променил личниот опис.

Некогаш препознатлив по женската гардероба, шминката и високите потпетици кои ги носеше, денес е комплетно друга личност, пишува Србија денес.

Тие го следат Јовновски на профилот на Инстаграм, па опишуваат дека денес Боки носи машка гардероба, не се шминка, а косата од руса ја обоил во темна. Сепак, она што останало од тој период кога сакаше да ја интригира јавноста облечен како жена, останале само силиконските усни, кои Боки не одлучил да ги врати на природно.

За споредба, порталите од соседството, не пропуштија да објават и снимка од Боки 13 каков го паметиме од времето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA《FAN PAGE》 (@karleusastar.1708) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Boki 13 (@boki13official) on

Останати вести од Радио Милева