Радио Милева

Еве како се запознале Цеца и Аркан, но и тоа дека татко и сакал да се откаже од неа ако се мажи за него

Еве како се запознале Цеца и Аркан, но и тоа дека татко и сакал да се откаже од неа ако се мажи за него
фото:инсатграм/цеца ражнатовиќ

Животот на фолк ѕвездата Цеца Ражнатовиќ отсекогаш бил интересен за јавноста, особено кога е приватноста во прашање. По крај неа полуларност стекнаа и нејзините деца кои ги доби од бракот со Жељко Ражнатовиќ -Аркан. Но еве како почнала нивната љубовна приказна…

Цеца Ражнатовиќ, пред тоа Величковиќ и  Жељко Ражнатовиќ- Аркан се запознале во ресторан во 1993 година. Меѓутоа, кога се  свршиле и планирале свадба, таа отишла кај родителите и им ја кажала  одлуката. Многумина не знаат каде Цеца за прв пат го видела Жељко.

“Бев во Германија и на бензинската пумпа и купив Плејбој каде што го видов човекот на мојот живот. Влегов во интервју со Жељко Ражнатовиќ. Не разбрав што пишува, јас само погледнав во неговата фотографија затоа што навистина ми се допадна. Човекот беше многу мажествен и најзгоден што некогаш сум го видела во животот. Мислев: „Тој е тој Аркан!“ Единствената работа за која размислував беше како посакував да сум жена на таков човек “, рече Цеца во една прилика. Судниот момент помеѓу Цеца и Аркан се случи на 2 ноември 1993 година во хотелот Интерконтинетал. Цеца беше жената што Ражнатовиќ се за заљуби на прв поглед.

фото:принтскрин/јутјуб

“Тогаш дојде повик од менаџерот Бане Стојановиќ заедно да одиме со Џеј и Оливер Мандиќ до Ердут. За време на смотрата седевме и чекавме да започне . Јас го снимив на сто метри.

“Какво маче! Кој е овој човек? Брука е како изгледа!” Човекот едноставно не се шегуваше

„Дали сте нормални? Тоа е командант“ Бев трауматизирана, исплашена. Јас шепотев“, рече Цеца.

“Го викав Буцко, тој ме нарече Цецко. Тој ми понуди сигурност како што сакаат жените. Тој се фалеше дека го фатив на слатко, затоа што му купував чоколадо. Не, Аркан мене ми купуваше чоколадо. Јас прва го бакнав! Аркан е строг, но само во војската. Тој е сосема различен човек во неговиот приватен живот, тој е многу добар “, рече Цеца, која на почетокот не мораше да им кажува на родителите со кого е во врска.

фото:принтскрин/јутјуб

„Им кажав дека ќе се омажам за Жељко. Мајка ми ми рече:„ Шашиќ? Прекрасно. Тој е одличен човек. Татко ми во тоа не се мешаше. Само ме погледна и ми рече: “А Шашиќ?” А јас му реков : “Каков Шашиќ, јас се мажам за Жељко Ражнатович Аркан”. За малку ќе паднеа кога им соопштив. Можеби слушнале нешто порано, но се надеваа дека ќе ми помине. Тогаш татко ми стана сериозен: “Ако го направите ова, ќе се откажам од тебе!” Знаев дека само ме исплаши. „Сите може да се убиете. Јас ќе се омажам за него затоа што го обожавам“, им реков. И, кога Жељко првпат дојде кај нас, сè одеше како рецепт “, кажа  еднаш Цеца.

Останати вести од Радио Милева