Радио Милева

Eве како изгледаше Вики Миљковиќ на својата венчавка пред 13 години

Eве како изгледаше Вики Миљковиќ на својата венчавка пред 13 години
фото: рајко ристиќ/рас србија

Вики Миљковиќ и Драган Ташковиќ Ташка веќе 13 години се во брак, а заедно го имаат синот Андреја.

Парот својата љубов ја круниса со брак на 31 мај 2007 година во црквата Св. Василиј Острошки во Белград.

фото: рас србија

За оваа прилика, познатата пејачка носеше фустан со широк долен дел, а нејзината фризура беше украсена со бел, вештачки цвет.

По церемонијата, бројни јавни личности меѓу кои Саша Поповиќ и неговата сопруга, композиторот Драган Брајовиќ Браја се упатиле на прославата.

фото: Инстаграм

Останати вести од Радио Милева