Радио Милева
во највисоката кула во Белград

Еве како изгледа зградата во која ќе се преселат Лепа Брена и Боба

Еве како изгледа зградата во која ќе се преселат Лепа Брена и Боба
фото: Принтскрин/инстаграм/лепабрена

Српските медиуми неколку пати пишуваа дека Лепа Брена и нејзиниот сопруг Боба Живојиновиќ ја продаваат нивната луксузна вила на Бежаниска коса.

Наводно, тие је продаваат куќата бидејќи е преголема за нив двајца со оглед на тоа што нивните синови Филип и Стефан се иселија, а и најмалиот наследник Виктор исто така планира да се осамостои и да се пресели во стан.

Како што пишуваа медиумите, Брена и Бобо купиле стан во една елитна населба.

Деновиве, екипата на „Папарацо лов“ го снимаше познатиот пар кој се упати во заградата која ќе биде нивен нов дом.

фото: принтскрин/јутуб/паапрацо лов

Имено, парот купил стан во највисоката кула во Белград која има дури 40ката, а квадратот чини 3 600 евра.

Парот ќе може да се всели следното лето.

Како изгледа зградата во која ќе се вселат Брена и Бобо погледнете во видеото подолу.

Останати вести од Радио Милева