Радио Милева
Не се експонираат

Еве како изгледа сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ: Била модел, се запознале на снимање и денес имаат две ќерки убавици (фото)

Еве како изгледа сопругата на актерот Драган Бјелогрлиќ: Била модел, се запознале на снимање и денес имаат две ќерки убавици (фото)
фотодраган бјелогрлиќ/инстаграм принтскрин

Маја и Драган Бјелогрлиќ се во хармоничен брак веќе две и пол децении и имаат две деца, Миа и Алексеја.

Маја не се појавува често во јавност, бидејќи повеќе не се занимава со јавна работа. Меѓутоа, кога таа e so Драган на важни настани, многумина коментираат дека е толку убава, што не изненадува, со оглед на тоа што порано беше модел.

Драган и Маја се запознаа на снимањето на реклама за мебел и оттогаш се неразделни.

Пред нешто повеќе од половина година, таа се појави во јавноста, на конференцијата на серијата „Тајкун“. Тој беше сам на црвениот тепих, бидејќи неговата сопруга Маја, како и неговата ќерка Миа, не сакаа да бидат фотографирани, па многу брзо по нивното пристигнување отидоа директно во салата.

Српските фотографи тогаш ги сликаа додека седат на своите места и двајцата блескаа во комбинации од црна облека, а Драган се одлучи и за таа боја.

Останати вести од Радио Милева