Радио Милева
Од тинејџерските денови

Еве како изгледа првото момче на Јелена Карлеушa- спортист на кој сакаше да му роди пет деца (фото)

Еве како изгледа првото момче на Јелена Карлеушa- спортист на кој сакаше да му роди пет деца (фото)
фото:јелена карлуша/инстаграм принтскрин

Јелена Карлеуша е позната по својот стил, остри коментари и бурни врски, а наводната афера со фудбалерот Огњен Врањеш неодамна беше топ тема во регионот, додека таа негираше се’.

Јелена ја започна својата музичка кариера како тинејџерка, а потоа беше заљубена во извесен спортист Немања, кого лудо го сакаше и сонуваше да има пет деца со него, како што еднаш изјави.

фото:принтскрин/социјални мрежи/мондо.рс

“Мојата прва љубов се случи кога имав 16 години и трае, до сега. Тој е моето сегашно момче. Патем, мојот прв дечко. Се вика Немања. Тој е спортист и ми е голема поддршка во животот и работата. Се надевам дека ќе бидеме заедно многу години.Тој е човек кој многу ми помага и ми дава задоволство да продолжам да го работам тоа што го работам. Го сакам многу, се надевам дека ќе се омажам за него и ќе се родам пет деца “, изјави поп-пејачката кога имала 19 години и сè уште го сакаше Немања.

Сепак, оваа врска не функционираше. По Немања, таа се вљуби во криминалецот Зоран Давидовиќ Чанда, кој беше застрелан во 2000 година во автомобил.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by JELENA KARLEUŠA (@karleusastar)


Во 2008 година, пејачот се омажи со спортист, фудбалерот Душко Тошиќ, и од брак кој, и покрај се’, сепак трае, а парот има и две ќерки Атина и Ника.

Останати вести од Радио Милева