Радио Милева
Со помош на внуците

Еве како изгледа празничната амосфера и во домот на Ана Бекута (фото)

Еве како изгледа празничната амосфера и во домот на Ана Бекута (фото)
фото:ана бекута/инстаграм принтскрин

Kaj Ана Бекута и нејзиниот партнер Мрка, сè е во голема мера украсено, а Ана откри кој и помогнал да ја внесе празничната атмосфера во куќата.

– Ја украсивме куќата, Соња и Бранко, моите внуци, ми помогнаа во тоа, тие се обидоа да ни ги направат овие денови поубави – гордо изјави Бекута.

фото:принтскрин/пинк/премиера/ало.рс

Исто така, пејачката откри дали се плаши од коронавирусот, чиј крај сè уште не се гледа.

фото:принтскрин/пинк/премиера/ало.рс

– Тој страв беше голем, но со тек на време сфатив дека не треба да се плашам толку, некако се прилагодивме. Уживаме, внуците доаѓаат секој ден, нè посетуваат – рече Ана за „Премиера“.

Останати вести од Радио Милева