Радио Милева

Еве како изгледа наследничката на Мира Шкориќ која не сака да се појавува во јавност (фото)

Еве како изгледа наследничката на Мира Шкориќ која не сака да се појавува во јавност (фото)
фото:инсатграм/мирашкориќ

Српската пејачка Мира Шкориќ е горда на својата ќерка единица, Милица, но таа не сака да биде дел од јавната сцена, барем не досега.

Пејачката ја доби ќерката во бракот со хирургот Васо Јеремиќ.

Милица е студент на петта година на Медицинскиот факултер, а средно завршила како првенец на генерација.

За разлика од својата позната мајка, таа не сака да се појавува во медиумите.

-Милица не сака медиуми и јавен живот, но ме поддржува во се’. Кога беше мала, можев да ја убедам за некое фотографирање или појавување на ТВ, но сега навистина не можам да влијаам на нејзината одлука, тоа го прави сама. Со помош на семејството успеав да го ускладам мајчинството со работата, вели Мира во една прлика за Курир.рс.

Останати вести од Радио Милева