Радио Милева
сега е девојка на познат пејач

Еве како изгледа бившата сопруга на новото момче на Цеца Ражнатовиќ (фото)

Еве како изгледа бившата сопруга на новото момче на Цеца Ражнатовиќ (фото)
фото: курир тв

Српската ѕвезда Светлана Цеца Ражнатовиќ е во врска со Богдан Срејовиќ (38) од Белград.

Имено, екипата на „Папарацо лов“ ја следеше фолк ѕвездата и во таа прилика ја улови со нејзиното ново момче.

Како што се шпекулира, Цеца и Богдан се запознале на една роденденска забава, а од Нова година заедно се појавуваат во јавност.

Инаку, Срејовиќ беше во брак со Зорана Тасовац, сегашната девојка на Саша Ковачевиќ.

фото: Дамир Дервишагиќ

Богдан и Зорана од бракот ја имаат ќерката Искра. Богдан и Зорана се развеле пред пет години, а нивниот брак траелнеколку месеци.

фото: Дамир Дервишагиќ

Една година по разводот, Зорана го запознала Саша Ковачевиќ со кој се уште е во врска.

Богдан и Зорана и по разводот одлично функиционираат и се гледат заедно поради нивната ќерка.

„Богдана и нејзиниот бивши сопруг одлично се согласуваат. Многу се почитуваат. А нејзиниот сегашен партнер Саша сака да поминува време со него на заеднички собири. Секогаш кога се заедно многу се смеат“, вели извор.

фото: Дамир Дервишагиќ

Инкау, Цеца не сакала да ги коментира пишувањата за нејзиниот приватен живот.

Останати вести од Радио Милева