Радио Милева

Еве како Дивна Карлеуша ја поддржа ќерка си Јелена (фото)

Еве како Дивна Карлеуша ја поддржа ќерка си Јелена (фото)
Foto: Instagram printscreen/karleusastar/divnakarleusa

Јелена Карлеуша во “Штарк арена” на MAC беше една од главните ѕвезди! Таа ја претстави својата нова песна “Лајк”, а наградата за најдобра соработка за дуо песна ѝ беше доделена за “Банкина” со нејзиниот колега Аца Лукас.

Јелена ја додели оваа награда на нејзината мајка, Дивна Карлеуша:


– Многу благодарам на мојот пријател Аци Лукас за целата поддршка и љубов. Тој нема да се лути зашто оваа награда ќе ѝ се посветам на мајка ми “, рече Карлеуша во говорот.

Наскоро  се огласи Дивна на социјалната мрежа Инстаграм, со многу емотивна порака.

– Мојата најубава, најмила и најхрабра … Ти благодарам, живот мој – напиша Дивна и се заблагодари на Јелена.

Останати вести од Радио Милева