Радио Милева

Естетските корекции тотално ги изобличија: Тешко да се сетите која е оваа српска пејачка (фото)

Естетските корекции тотално ги изобличија: Тешко да се сетите која е оваа српска пејачка (фото)
фото:инстаграм/ Printscreen/srbija_showbizz

Ќе се согласите дека на естрадта се повеќе пејачки личнат една на друга, а се тоа поради естетските корекции.

Марта Савиќ, која влезе во шестата деценија од животот, пред да започне да пее, изгледаше сосема поинаку.

Кога ќе ја погледнете оваа фотографија, тешко дека можете да кажете кој е.

Марта скоро и да не изгледа како себеси туку сосема поинаку, што можеби не изненадува со оглед дека станува збор за фотографија од периодот кога пејачката беше многу млада.

 

View this post on Instagram

 

Marta Savić nekad i sad.

A post shared by ⬆⬆?Zapratite?⬆⬆ (@srbija_showbizz) on

Без разлика дали естетските корекции и операции придонеле за нејзиниот изглед, проценете сами, од фотографијата.

Останати вести од Радио Милева