Радио Милева
ѕвездена колекција

Ергелата славни мажи на Софија Милошевиќ: Српската манекенка, мераклика на познати спортисти: (ФОТО)

Ергелата славни мажи на Софија Милошевиќ: Српската манекенка, мераклика на познати спортисти:  (ФОТО)

Манекенката и топ модел Софија Милошевиќ, која однеодамна е во врска со фудбалерот Немања Радоњиќ, кој потроши 6.000 евра за седумдневен одмор, има бурно минато, барем во однос на поврзаноста со познати мажи, особено славни спортисти.

Вниманието на јавноста беше привлечено по љубовта со Виктор Троицки, со кого често се појавубаа заедно.Тие ја прекинаа љубовната романса, бидејќи Софија не можеше да навикне на љубов на далечина.

Потоа, русокосата убавица беше со Филип Живојиновиќ, а врската траеше дури цела една година.Милошевиќ рече дека Филип ѝ се допаднал заради фините манири и заради тоа што знаел што сака во својот живот.”>Дури беа и верени, но… љубовта наскоро преку ноќ исчезна.

Моделот ја имаше последната сериозна врска со фудбалерот Адем Љајиќ, со кого се забавуваше цели три години.

Исто така се шпекулираше дека Софија имала романса и со Вања Удовичиќ, како и со милионерот Милош Антиќ, босанскиот тенисер Дамир Џумхур, и најновата афера со Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша.

Останати вести од Радио Милева