Радио Милева

Емина Јаховиќ проговори за својата нова љубов: „Се надевам дека сега ќе биде се како што треба“

Емина Јаховиќ проговори за својата нова љубов: „Се надевам дека сега ќе биде се како што треба“

Емина Јаховиќ се разведе од Мустафа Сандал со кого има два сина.

По разводот пејачката започна нова врска со турскиот милијардер Садетин Саран со кого наводно раскина.

Деновиве во медиумите се појавија написи дека наводно Јаховиќ имала проблеми со Мустафа поради  нејзината нова љубовна врска и дека Мустафа сакал да и ги земе децата.

Емина се огласи и ја обелодени вистината.

„Мустафа не е тип кој ќе упадне во летна викендичка и ќе вика на мене. Не го правеше тоа додека бевме во брак, а нема ни сега“ вели Емина за „Стори“ и oткри како таа и децата го поднеле раводот.

„Тоа ми е тешко на мене и на децата, многу бевме тажни. Потешко му беше на стариот син кој ја разбира целата ситуација. За среќа, тој е разумно дете“ вели Емина.

 

View this post on Instagram

 

❤️🐣🐣 #realtreasure #love #dedication #mysons #myboys

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Кога станува збор за нејзниот љубовен статус, таа вели дека е исполнета на сите полиња.

„Јас сум среќна, сакам кога сум заљубена  и кога нешто ми се случува на емотивен план. Точно е дека сум исполнета на сите полиња и се надевам дека се ќе биде како што треба“ вели Емина за „Стори“.

Останати вести од Радио Милева