Радио Милева

Емина Јаховиќ првпат проговори за загубеното бебе: „Не ни знаев дека сум бремена“

Емина Јаховиќ првпат проговори за загубеното бебе: „Не ни знаев дека сум бремена“
фото: принтскрин/телеграф

Популарната пејачка Емина Јаховиќ (38) во емотивна исповед за својот живот изјави дека во една прилика изгубила бебе.

Имено, пејачката некое време останала во Белград, не знаејќи дека е бремена, и откако се вратила во Истанбул и дознала дека е бремена, а потоа имала и спонтан абортус.

– Завршував некои обврски во Белград и не знаев ниту дека сум бремена. Открив дека сум бремена само кога се вратив во Истанбул. Нешто не беше во ред со плодот и го изгубив бебето. Ако се случи, би сакала да имам уште едно дете и би сакала да биде девојче – рече Емина.

Инаку, Емина има два сина, Јаман (12), кој слабо зборува српски јазик, како и Јавуза (8), која одбива да го учи мајчиниот јазик, а пејачката истакна дека и недостасува разговор со нејзините наследници на српски.

Останати вести од Радио Милева