Радио Милева
Изместени улоги

Емина Јаховиќ проговори за семејните односи: „Со брат ми и сестра ми почнав да се дружам дури откако добивме деца“ (фото)

Емина Јаховиќ проговори за семејните односи: „Со брат ми и сестра ми почнав да се дружам дури откако добивме деца“ (фото)
фото:јутјуб/задруга/официјал/принтскрин

Пејачката Емина Јаховиќ неодамна зборуваше за своето тешко детство, каде откри дека била опседната со Лепа Брена, како и дека нејзиниот брат ја презеде улогата на главен маж во куќата по смртта на нивниот татко.

Сега Емина откри каква е нејзината врска навистина со нејзиниот брат Мирсад Туркчан, поранешен кошаркар.

“Никогаш немав пријател во брат ми, ниту во сестра ми. Тие беа пријатели, но не и другари. Татко ми почина кога имав 11 години, а брат ми веднаш мораше да ја преземе улогата на татко. Во тоа време имаше три жени во куќата и непријатна ситуација во земјата “, рече Емина и додаде:

 

View this post on Instagram

 

Keeping Up with Jahovic 😜#mybrother

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

“Мирсад мораше да созрее порано, така што никогаш немавме пријателство. Сестра ми беше некако како мајка. Јас всушност имав многу подобри односи со мајка ми, за да и се отворам, да разговарам за некои љубовни проблеми, а не со сестра ми”.

Пејачката исто така истакна дека дури сега, кога сите тројца имаат деца, тие започнале да се дружат.

Останати вести од Радио Милева