Радио Милева

Емина Јаховиќ лажела дека Лепа Брена и е роднина, а сега откри зошто го правела тоа

Емина Јаховиќ лажела дека Лепа Брена и е роднина, а сега откри зошто го правела тоа
фото: ало.рс/принтскрин/илустрација

Емина Јаховиќ откри дека го изгубила својот татко многу рано, кога имала само шест години, а потоа истакна дека лажела дека Брена е нејзина роднина.

– Моето детство беше многу убаво. Јас пораснав во лош период, имав 17 години кога го доживеав бомбардирањето. Тогаш имавме многу проблеми. Тоа нè научи да се бориме повеќе, започна Емина да раскажува, а потоа продолжи:

фото: принтскрин/гламур/тв

-Како дете бев тврдоглав, имав многу енергија. Пишував поезија кога бев мала, татко ми секогаш сакаше да пишувам поезија, а мајка ми не. Му напишав поезија на татко ми пред да почине. Сите сме различни во семејството.

Емина истакна дека немала доволно време да го запознае нејзиниот татко.

-Немав многу време да поминам со татко ми, се сеќавам на него како низ магла, се сеќавам на некои работи што ми ги кажа. Тој знаеше дека сум уметник. Мама беше построга. Убаво го избалансираа сето тоа. Мојот брат ја презеде улогата на татко и сопруг, тој мораше да го покрие сето тоа. Тој беше на почетокот на својата кариера, мораше да созрее. Дури сега започнав да се дружам со сестра ми, порано не беше така, вели пејачката.

фото: принтскрин/гламур/тв

Јаховиќ истакна дека во училиште лажела дека Лепа Брена и е роднина.

-Како дете се дружев со момчиња. Играв фудбал, па се префрлив на кошарка. Секогаш подобро се сложував со момчињата, девојките беа нежни кон мене. Ги излажав децата на училиште дека Брена е мојот братучед. Бев опседната со неа и нејзината кариера, бев нејзин обожавател како дете. Во тоа време, да се биде Лепа Брена беше одлично.

Останати вести од Радио Милева