Радио Милева

Емина Јаховиќ и турскиот милионер фатени како се држат за рака на аеродром во Турција (фото)

Емина Јаховиќ и турскиот милионер фатени како се држат за рака на аеродром во Турција  (фото)

Откако Емина Јаховиќ се разведе од Мустафа Сандал повторно ужива во нова љубовна врска.

Нејзиниот нов партнер е турскиот милионер Садетин Саран, за кој пејачката не сака многу да зборува.

Неодамна во едно интервју таа конечно прозбори за нејзиниот однос со Садетин и истакна дека тие се во фаза на запознавање.

„Се запознавме и излеговме неколку пати, беше убаво. Се запознав со неговата фамилија, бевме на сеемен ручек. Ќе видиме што ќе биде, чекор по чекор“ изјави Јаховиќ.

Меѓутоа, папараците го фотографирал парот како се држат за рака  на аеродорм во Турција.