Радио Милева

Емина Јаховиќ и турскиот милијардер се смириле, но тој поставил еден услов

Емина Јаховиќ и турскиот милијардер се смириле, но тој поставил еден услов

Врската меѓу Емина Јаховиќ и турскиот милијадер предизвика големо внимание во јавноста.

Тие беа во врска, но наводно се скарале бидејќи Емина во едно интервју истакна дека не планира повторно да се мажи.

„Не размислувам за венчавка. Нема повторно да се мажам. Зошто жена која се реализира како мајка и помина низ развод повторно да каже „да“?“ изјави пејачката за „Стори“, а потоа потврди дека се развеле.

 

View this post on Instagram

 

The secret of having it all, is believing you already do🖤 #believeinyourdreams

A post shared by Emina Jahovic (@yaemina) on

Сепак, парот успеал да ги реши недоразбирањата и повторно да бидат заедно.

Како што пренесува „Свет“, турскиот милијадер прифатил да се смири со Емина под услов повеќе да го почитува.