Радио Милева

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал по долго време повторно заедно на исто место

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал по долго време повторно заедно на исто место
фото; принтскрин/инстаграм

Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал претходната година ставија крај на нивниот брак.

На Емина тешко и падна период по разводот, но набрзо влезе во кратка врска со Садетин Сандал.

Имено, пејачката беше во врска со турскиот милијардер, па ја раскинаа врската, па повторно се смири и потоа одлучи да стави крај на нивната романса.

фото: Принтскрин/инстаграм

Пејачката во последно свое интервју отрки дека нема контакт со својот поранешен сопруг Мустафа, но тоа набрзо се промени поради наследникот Јавуз.

фото: принтскрин/инстаграм

Имено, парот се собра за славењето на роденденот на синот , а Јаховиќ објави неколку фотографии од лице место.

Ова е првпат по долго време како парот се најде на исто место.

Останати вести од Радио Милева