Радио Милева
топлес „колешка“?

Емилија Розман – топлес: На фотографија го покажа телесниот потенцијал, а во текстот покрај сликата и новинарскиот! (ФОТО)

Емилија Розман – топлес: На фотографија го покажа телесниот потенцијал, а во текстот покрај сликата и новинарскиот! (ФОТО)

Македонската манекенка, модел и мисица Емилија Розман на Азурниот брег! Ница, Монако, Монте Карло, па сега Сент Тропе… Работа, бизнис, уживање… Убавицата знае како да ги спои убавото и полезното, работата и задоволството…

Она што таму го рабетеше остана непознаница, па убавицата должи одговор, ама во она што таму уживаше, можевме да се увериме преку фотографиите што ги сподели на социјалните мрежи. Или барем во дел од задоволствата што Розман можеше да си ги приушти при посетата на Медитеранот!

Минатиот пат објавивме како ужива или нешто рекламира, гола и запенета, легната во мермерна када со пијалак в рака! Згодна, привлечна, секси… како и секогаш!

Овој пат долгоногата убавица во уште „порозмантична поза“! Емилија – топлес на брегот на Сент Тропе! До душа свртена со грб, ама затоа она што не може да се види однапред, доминира одзади.

Нежно врежаната црна танга од гаќичките за капење, по средината на нејзиното, како извајано убаво заоблено  га*е, седнато на златниот песок крај брегот!

Поглед од милион долари на убавицата која ја допира косата со кренати рачиња,  загледана во сината морска шир, бродот во далечината на хорозонтот, кој  го милува синото небо со мали бели облачиња!

И таман ќе посакате да се заборавите гледајќи во оваа медитеранска морска идила, кога постот во текстот што го споделила Емилија покрај фотографијата, ви ја „растура магијата“!

„Шокантно! Емилија Розман и оваа година не ја облече монтката на плажа“ – напишала топлес убавицата, која покрај својот телесен потенцијал, го демонстрира и своето новинарско умеење, очигледно обраќајќи им се на медиумите кои ја третираат.

„Ооооо… па ти тоа нам, намерно или…?“ – што би рекла Цеца во една од своите песни.

Телесните квалитети на Розман се оддамна познати, покажани, докажани и еве, одново потврдени, а новинарскиот потенцијал, убавицата ќе мора да го докаже. Впрочем, кој би имал против да има вака згодна колешка во редакција?