Радио Милева

Емили Ратајковски ја премина границата со килограмите – сега е на раб на анорексија (фото)

Емили Ратајковски ја премина границата со килограмите – сега е на раб на анорексија (фото)
FOTO: PROFIMEDIA

Обожавателите ширум светот останаа со подзината уста од фотографијата која Емили Ратајковски ја објави на Инстаграм, па се ниежеа коментари дека изгледа како на работ на анорексија.

Емили позираше на душекот, додека од кратката маичка и ѕиркаат градите.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on

Фотографијата ја опиша со реченицата: „Ден за перење облека“. Фановите масовно и порачаа нешто да јаде, бидејќи изгледа преслабо и да престане со изгладнување.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata) on


Иако преслабите девојки се забранети да се појавуваат на модна писта и има одредени стандарди, Емили изгледа дека не ја засегаат критериумите и очигледно и одговара да биде преслаба.