Радио Милева
Ужива во секој миг

Емили Ратајковски бременоста ја помина гола, а сега и додека го дои бебето без предрасуди ги покажува градите (фото)

Емили Ратајковски  бременоста ја помина гола, а сега и додека го дои бебето без предрасуди ги покажува градите (фото)
фото:емрата/инстаграм принтскрин

Британската манекенка и актерка Емили Ратајковски пред три месеци им соопшти на многубројните следбеници на социјалните мрежи дека го донела на свет своето прво дете – синот Силвестер .

Тогаш објави фотографии од пордилната сала, а пак за време на целата бременост се фотографираше гола што е нејзина вообичаена пракса.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Поцона објави дека нема да го одредува полот на своето дете, туку тоа само ќе одлучи со полнолетството.

Профилот на Емили е преполно со нов фотографии од мајчинските денови, а исто така изненадува фактот што таа изгледа како воопшто да не родила.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Без предрасуди и стереотипи Емили објавува и фотографии од голите гради додека го дои бебето.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Emily Ratajkowski (@emrata)

Моментите за едни се интимен чин, додека за други според коментарите се сосмема природни и нормални во животот на една жена.

Останати вести од Радио Милева