Радио Милева
Првата дама на Македонија...

Елизабета Ѓоргиевска – сопругата на претседателот доби „Десетка во срце и една од карти“! (ВИДЕО)

Елизабета Ѓоргиевска – сопругата на претседателот доби „Десетка во срце и една од карти“! (ВИДЕО)

По професија е стоматолог на Клиниката за стоматологија во Скопје и професор на Стоматолошкиот факултет. Од неодамна е и Прва дама на Македонија.

Нејзиното име е Елизабета Ѓоргиевска, а повеќе од 20 години е во среќен и хармоничен брак со претседателот Стево Пендаровски, а плод на нивната љубов е синот Огнен кој има 17 години.

Деновиве во интервју за „Бекстејџ“ Првата дама зборуваше за својот живот, семејство, кариера, обврските…

За тоа дека не го сака називот „Прва дама“, за изненадувањата од сопругот Стево, денес претстедателот Пендаровски, од типот: „Десетка во срце и една од карти“, за брачкот и брачната хармонија, нивниот син, работата, односот со колегите и студентите…

Што се’ откри  харизматичната докторка и професорка во своето прво интервју како „Прва дама“, погледнете во видеото во продолжение:

Останати вести од Радио Милева