Радио Милева

Елена Велевска и го даде најубавиот роденденски подарок на својата мајка (фото)

Елена Велевска и го даде најубавиот роденденски подарок на својата мајка (фото)
foto:insatgram

Од крајот на месец декември, пе се до почетокот на месец февруари, фолк пејачката Елена Велевска беше на голема турнеја низ Америка.

Од Охајо, Њу Џерси, Детроит, па се до Мајами и Чикаго…

Велевска пееше пред нашинците кои секогаш во огромен број ги посетуваат настапите на нашите пејачи и им ги полнат срцата.

По два месеци таа се врати на домашен терен и тоа за роденденот на нејзината мајка.

А што може да биде поубав подарок за една мајка од тоа нејзиното дете да биде до неа – особено кога не го видела подолго време.

По повод роденденот и враќањето на Елена, тие се собраа во ресторан каде наздравија за она што го имаат и што се имат еден за друг.

-Најубавиот подарок за роденденот на мојата мајка е моето враќање од големата америчка турнеја.Среќен роденден мамо,биди секогаш убава и горда како што си, напиша Велевска во описот на фотографија каде е во друштво на своите родители и својата најмалечка ќеркичка.

фото:fejsbuk/instagram/elenavelevska