Радио Милева
Нејзиниот Супермен

Елена Стојановска со специјална емотивна посвета до татка си, а во прилог и една мнгоу драга стара фотографија (фото)

Елена Стојановска со специјална емотивна посвета до татка си, а во прилог и една мнгоу драга стара фотографија (фото)
фото:елена стојановска/инстаграм принтскрин

Добро познато е дека љубовта и поврзановста на татковците и ќерките е посебна, а ТВ водителката Елена Стојановска преку својата најнова објава го потенцираше тоа.

Таа објави емотивна посвета по повод роденденот на нејзиниот татко и напиша:

фото:елена стојановска/инстаграм принтскрин

-Мене како мала кога ќе ме прашале кого најмногу го сакам, секогаш сум одговарала, татко ми! До ден денес, ништо не е сменето! Среќен роденден на вистинскиот Супрмен, напиша Елена.

Во прилог на оваа едноставна, но толку длабока и емотвна роденденска честитка, Елена објави и стара драгоцена фотографија каде е малечко детенце во рацете на татка си.

фото:елена стојановска/инстаграм принтскрин

Бесценето!

Останати вести од Радио Милева